تیراندازی مقابل پارلمان انگلیس

 

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان ، بی بی سی از  تیراندازی مقابل ساختمان پارلمان انگلیس خبر داد.

 

برخی منابع اعلام کرده اند یک خودور عابران را زیر گرفته  و از زخمی شدن ۱۲ نفر خبر میدهند. گزارشها از مرگ 3 تن از مجروحان حادثه تیراندازی در لندن حکایت دارند،شاهدان عینی و رسانه ها می گویند صحنه های ثبت شده از مجروحان دلخراش است.

 


 ایستگاه مترو «وست‌مینیستر» در نزدیکی محل حادثه تخلیه شد.ساختمان مجالس اعیان و عوام انگلیس بسته شده و پلیس هر دو ساختمان را تعطیل کرده است. به دلیل مسائل امنیتی عملا برخی از نمایندگان در ساختمان پارلمان حبس شده اند .برخی منابع می گویند که یکی از تروریست‌ها که چاقویی حمل می‌کرده در محوطه پارلمان انگلیس کشته شد.

 سخنگوی نخست وزیر انگلیس نیز در اظهاراتی عنوان کرد که ترزا می در امان بوده و  آسیبی به وی نرسیده است.

 پلیس لندن اعلام کرد حمله به پارلمان انگلیس حمله تروریستی بوده است.

 

در این حادثه یک پلیس با چاقو مورد حمله قرار گرفته و بنا بر اعلام منابع خبری دومین افسر پلیس مورد حمله با چاقو قرار گرفت. پلیس راه‌های منتهی به محل حادثه را بسته و هنوز از انگیزه و هویت مهاجمان خبری منتشر نشده است. نمایندگان از صحن پارلمان بریتانیا عکس منتشر می‌کنند.یکی از نمایندگان نوشته است: هنوز در سالن مجلس عوام حبس هستیم.


گفتنی است حمله پارلمان لندن دقیقا در تاریخ حمله تروریستی بروکسل در سال گذشته رخ داد.

 

پلیس لندن همچنین از شهروندان لندنی خواست در صورت مشاهده هرگونه اقدامی مشکوک فورا پلیس را در جریان آن بگذارند. از مردم خواسته شده به خیابان های نزدیک پارلمان نیایند. بعد از عادی شدن اوضاع، نمایندگان پارلمان انگلیس در حال ترک کردن ساختمان هستند.گفته میشود آمار پلیس های زخمی به ۳ نفر رسیده است. نشست امنیتی به ریاست ترزا می، نخست وزیر انگلیس هم‌اکنون در حال برگزاری است. پلیسی که مورد اصابت چاقو قرار گرفته بود، جان خود را از دست داد. دونالد ترامپ لحظاتی پیش طی تماسی که با نخست وزیر انگلیس داشت آخرین جزئیات حادثه را از وی جویا شده است. تعداد تلفات حمله تروریستی لندن به چهار نفر رسید  و فرد مهاجم نیز به علت جراحات کشته شده است. یلپس انگلیس آمار حادثه تروریستی پارلمان انگلیس را 4 کشته (شامل مهاجم و یک پلیس) و 20 زخمی اعلام کرد.

برخی گزارش ها نام فرد مهاجم را ابوعزالدین معرفی کرده اند

 

 

برچسب ها: موسسه حقوقی, موسسه حقوقی دادگر نیک فرجام, تیراندازی مقابل پارلمان انگلیس