هر فرد صرفاً می تواند یک حساب جاری داشته باشد

 

مدیر کل پیشگیری های وضعی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: بانک ها مجاز به افتتاح و نگهداری بیش از یک حساب جاری ریالی برای هر شخص حقیقی نیستند.

 

علیرضا ساوری اظهار کرد: بر اساس بند 10 ماده 27 دستورالعمل حساب جاری که توسط بانک مرکزی به شبکه بانکی ابلاغ شده است، بانک ها مجاز به افتتاح و نگهداری بیش از یک حساب جاری ریالی برای هر شخص حقیقی نیستند.

بر اساس این دستورالعمل بانک ها موظف به این هستند که ظرف یک سال نسبت به اجرایی کردن این دستورالعمل اقدام کنند که متأسفانه با کوتاهی های موجود هنوز این دستورالعمل به طور کامل عملیاتی نشده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: با عنایت به اینکه افتتاح چندین حساب توسط یک فرد حقیقی ممکن است باعث سوأ استفاده های احتمالی شود لذا به تمامی رؤسای دادگستری های سراسر کشور ابلاغ شد که نسبت به این موضوع حساس بوده و از رؤسای بانک ها عملیاتی کردن ابلاغیه ی مذکور را مطالبه کنند. دستگاه قضایی به ویژه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در راستای پیشگیری از وقوع جرم، این ابلاغیه را علاوه بر رؤسای دادگستری ها به مسئولین ذیربط بانک مرکزی نیز ارسال کرده است تا آن ها هم در این زمینه همکاری و نظارت لازم را به عمل آورند.

مدیر کل پیشگیری های وضعی معاونت اجتماعی قوه قضاییه گفت: این افدام دستگاه قضایی موجب بازدارندگی و پیشگیری از دریافت دسته چک ها توسط افراد فاقد صلاحیت های لازم شده و از صدور چک بلامحل جلوگیری می کند. همچنین شرایط بهتر برای دارندگان چک جهت وصول مطالبات و استیفای حقوقی و قانونی آن ها را فراهم می کند.

 

برچسب ها: موسسه حقوقی, موسسه حقوقی دادگر نیک فرجام, وکیل, وکالت, بهترین وکیل تهران, موسسه حقوقی بین المللی, بهترین وکلای کشور, برترین وکلای کشور, بهترین وکیل خانواده, بهترین وکیل تهران در دادگاه های سراسر کشور, وکلای متخصص , وکلای ایرانی عضو کانون وکلای بین الملل, بهترین وکیل در امور کیفری, بهترین وکیل در امور مهاجرت, هر فرد صرفاً می تواند یک حساب جاری داشته باشد