هشدار پلیس فتا در مورد قرارهای سیزده بدری در فضای مجازی

 پلیس فتا: با توجه به وجود افراد غریبه در شبکه های اجتماعی، قرار گردش و تفریح در روز سیزده بدر به صورت تلفنی به دوستان و آشنایان اطلاع رسانی شود.

 

رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا: زمانی که کاربر پیام را در گروه یا کانال به اشتراک عمومی می گذارد به این معناست که چه زمانی وی با دوستان و آشنایان خود قراردارد و چه زمانی در منزل نیست و این امر به سارقان این فرصت را می دهد که با توجه به زمان و مکان کاربر، بتوانند با کسب آدرس منزل از خود کاربر یا دیگر دوستانش برای سرقت به سراغ منزل خالی کاربر بروند.

برای قرار گشت و گذار در سیزده بدر حتماً از تلفن و پیام خصوصی استفاده نمایید و پیغام محل و زمان گشت و گذار خود را در کانال ها و گروه های شبکه های اجتماعی به اشتراک عموم نگذارید.

جی پی اس تبدیل به ابزاری برای سوء استفاده مجرمان سایبری شده است به طوری که امکان ردگیری موقعیت کاربر را بر اساس موقعیت درج شده در تصاویر به مجرمان می دهد، بنابراین غیرفعال کردن جی پی اس در مواقع غیرضروری یک راهکار آسان برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده ی مجرمان سایبری است.

برچسب ها: موسسه حقوقی, موسسه حقوقی دادگر نیک فرجام, کیفری, جرم, جرایم رایانه ای, وکیل, پلیس فتا, بهترین وکیل تهران, موسسه حقوقی بین المللی, بهترین وکلای کشور, برترین وکلای کشور, بهترین وکیل خانواده, بهترین وکیل تهران در دادگاه های سراسر کشور, وکلای متخصص , وکلای ایرانی عضو کانون وکلای بین الملل, بهترین وکیل در امور کیفری, بهترین وکیل در امور مهاجرت, اخبار حقوقی, پلیس فتا ناجا, قرارهای سیزده بدری در فضای مجازی