تماس تلفنی ترامپ با ترزا می و مرکل

کاخ سفید اعلام کرد، دونالد ترامپ در دو تماس تلفنی جداگانه با نخست وزیر انگلیس و صدر اعظم آلمان درباره حمله هوایی آمریکا در سوریه صحبت کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان اظهار داشت، فرصت برای قانع کردن روسیه برای توقف حمایت از نظام سوریه وجود دارد.

 

سخنگوی نخست وزیر انگلیس اظهار داشت،‌ نخست وزیر انگلیس و ترامپ توافق کردند فرصتی جهت قانع کردن روسیه درباره اینکه ائتلافش با اسد دیگر به نفع منافع استراتژیکش نیست، فراهم شده است.

وی افزود، سفر آتی تیلرسون به روسیه فرصتی برای احراز پیشرفت به سمت راه حل سیاسی دائمی است.

دونالد ترامپ همچنین از ترزا می بابت حمایت‌هایش از حملات هوایی علیه دولت سوریه قدردانی کرده اما یکی از سخنگوهای دولت لندن به گفت‌وگوی تلفنی میان این دو درباره اقدامات بعدی علیه دولت سوریه اشاره نکرده است.

سخنگوی دفتر ترزا می گفت: تمرکز دولت لندن بر ایجاد حمایت‌های بین‌المللی برای یک راه حل سیاسی با هدف پایان بخشیدن به درگیری‌ها در سوریه و ایجاد صلح و ثباتی پایدار در این کشور است.

ترزا می و ترامپ مکررا با این مساله موافقت کرده‌اند که هنوز هم فرصتی برای متقاعد کردن روسیه در توقف ارتباطش با دولت اسد وجود دارد.

در همین حال، سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس در این باره گفت: ترزا می و دونالد ترامپ به گفت‌وگوی تلفنی پرداخته و درباره حمله شیمیایی در این کشور و واکنش نظامی دولت واشنگتن صحبت کردند.

این دو همچنین توافق کردند که سفر رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا به روسیه در روزهای آتی فرصتی را برای ایجاد پیشرفت در زمینه یافتن راه حل سیاسی بادوام در سوریه به وجود می‌آورد.

نخست وزیر انگلیس و رئیس جمهوری آمریکا همچنین درباره اوضاع در خاورمیانه نیز به گفت‌وگو پرداختند و بر اهمیت همکاری بین‌المللی شامل ارتباط بیشتر با چین و اعمال فشارهای بیشتر بر کره شمالی که همچنان یک تهدید جدی است، تاکید کردند.

برچسب ها: سیاست, اخبار حقوقی, موسسه حقوقی بین المللی دادگر نیک فرجام