اصلاح مجازات قاچاقچیان مواد مخدر

معاون حقوقی قوه قضائیه گفت: ماده واحده اصلاح مجازات قاچاقچیان مواد مخدر در مجلس رأی آورده که با ایراد شورای نگهبان برگشت داده شد و نهایتاً‌ آن ایراد برطرف شده و امیدواریم بزودی مورد عمل قرار ‌گیرد.

ذبیح‌الله خدائیان  در ارتباط با طرحی که درباره حذف یا کاهش مجازات قاچاقچیان مواد مخدر که در مجلس نیز مطرح شده، اظهار کرد:

ماده واحده اصلاح مجازات قاچاق مواد مخدر قبلاً در مجلس مطرح شد و رأی آورد که با ایراد شورای نگهبان برگشت داده شد و نهایتاً‌ آن ایراد برطرف شد که قاعدتاً با تأیید شورای نگهبان تبدیل به قانون می‌شود و امیدواریم در اسرع وقت ابلاغ شود و بزودی مورد عمل قرار گیرد.

وی در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر اینکه معاونت حقوقی در حال حاضر چه طرح‌هایی را در دستور کار دارد، گفت: لوایح متعددی در دستور کار داریم از جمله تهیه لایحه قانون تعزیرات، لایحه اصلاح قانون آیین ‌دادرسی کیفری سال 92 و لایحه اصلاح قانون مجازات اسلامی سال 92.

معاون حقوقی قوه قضائیه در ادامه خاطرنشان کرد: از دیگر لوایح مطروحه در این معاونت لایحه مبارزه با دزدی دریایی، لایحه قانون امور حسبی و لوایح متعدد دیگر است که در حال بررسی و رسیدگی به آنها هستیم.

خدائیان با اشاره به لایحه مبارزه با خشونت علیه زنان، خاطرنشان کرد:‌ یکی از مهمترین لوایحی که معاونت حقوقی در دستور کار خود دارد، لایحه مبارزه با خشونت علیه زنان و لایحه پلیس اطفال و نوجوانان است که پیش‌نویس اولیه لایحه «تأمین امنیت زنان در برابر خشونت» در معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تهیه شده است و با وجود تهیه این لایحه در مرجع مذکور این لایحه از ماهیتی کاملاً قضایی برخوردار بوده، لذا به قوه قضاییه ارجاع شده است.

وی همچنین گفت: ده‌ها لایحه، آیین‌نامه و بخشنامه دیگر نیز در دستور کار داریم که ان‌شاءالله به مرور تکمیل شده و در صورت تأیید ریاست محترم قوه قضائیه، مراحل قانونی خود را طی می‌کنند.

 

منبع: ایسنا

برچسب ها: موسسه حقوقی دادگر نیک فرجام, کیفری, مواد مخدر