شهردار سابق تهران همسر دوم خود را به ضرب گلوله کشت

صبح روز سه شنبه 7 خرداد خبر قتل یک زن جوان در منزل مسکونی اش در سعادت آباد به پلیس آگاهی گزارش شد.

پلیس آگاهی با حضور در صحنه جرم و شناسایی مقتوله مشخص شد که زن جوان  میترا استاد همسر دوم آقای محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران است.

 

سرپرست دادسرای جنایی با بیان اینکه تیر به قلب مقتول اصابت کرده، است  گفت : اینکه چه کسی یا کسانی در این قتل دست داشته اند در حال بررسی است.

 

شناسایی مظنون

پس از گذشت چند ساعت از وقوع جرم پیگیری ها برای شناسایی قاتل ادامه داشت. و خبرهایی از شناسایی مقتول به گوش میرسید اما فردی در رابطه با این قتل دستگیر نشده بود.

با وجود گمانه ظنی هایی از مشکوک بودن قتل میترا استاد و انتشار خبرهایی مبنی بر کشته شدن وی توسط همسرش قاضی شهریاری در جمع خبرنگاران گفت : آقای نجفی در محل وقوع جرم حضور نداشتند.

 

شرح وقایع از زبان پسر مقتول

پس از انتقال جسد به پزشکی قانونی ، تحقیقات هم چنان ادامه داشت .

مهیار پسر 13 ساله استاد که از همسر اول وی میباشد گفت : قرار بود وقتی من از مدرسه برگشتم با مادرم برای تفریح بیرون برویم. وقتی به طبقه بالا رفتم یک زن و مرد را دیدم که پشت در خانه ما ایستاده بودند و بشدت به در می‌کوبیدند پرسیدم شما چه کسی هستید که زن جوان گفت: من دختر نجفی هستم و این آقا راننده پدرم است، با مادرت کار داریم.

پس از آن من هم با کلید در را باز کردم و وارد خانه شدم آن‌ها هم دنبالم آمدند همه اتاق‌ها را گشتم، اما مادرم نبود تا این‌که در حمام را باز کردم و با جسد مادرم در داخل وان و در حالی که غرق در خون بود، روبه‌رو شدم.

 

شهردار اسبق اعتراف کرد

سرانجام محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران به قتل همسر خود اعتراف کرد.

سردار علیرضا لطفی گفت : محمدعلی نجفی به اتهام قتل همسر دومش میترا استاد در منطقه خیابان وحدت اسلامی دستیگر شد.

وی افزود : این فرد در اظهارات خود مدعی شده بود که قصد داشته تا خود را به پلیس آگهی معرفی کند و شاید به همین دلیل محدوده خیابان وحدت اسلامی آمده بود که دستگیر شده است.

 

جزییات قتل از زبان نجفی

ساعت 11 روز هشتم خرداد محمد علی نجفی در دادسرای جنایی  به ریاست قاضی شهریاری حاضر شد و درمورد نحوه ی قتل همسرش  و علت آن گفت : یک ساعت قبل از اعتراف می خواستم خودکشی کنم. و بر سر مزار پدر و پدربزرگم در قم رفتم.

پس از برگشت تصمیم گرفتم موضوع را ماجع قضایی پیگیری کنند و منصرف شدم.

 

وی افزود : قصد شلیک گلوله را نداشتم ، و فقط قصدم ترساندن میترا بود .

او گوشی موبایلم را با خود به حمام برد و گفت پس از حمام بیرون خواهم رفت. وقتی از او پرسیدم کجا ؟ جوابی نداد و گفت خودم میدانم.

من که مدتی بود از دست او عصبانی بودم و حتی به او پیشنهادطلاق داده بودم و او نپذیرفت و مدام فحاشی میکرد.

اسلحه را برای ترساندن او به سمتش گرفتم و میترا دستش را به دور گردنم انداخت . بعد از آن نفهمیدم چه شد و گلوله ها شلیک شد.

گفته شده است که اسلحه ی محمد نجفی 13 گلوله داشت و 5 گلوله از آن شلیک شده است که 2 گلوله به میترا استاد اصابت کرده و 3 گلوله نیز به دیوار برخورد کرده است.

وی در ادامه اعترافات خود بیان کرد :  یک نهاد تماس‌های مرا شنود می‌کرد و در اختیار همسرم قرار می‌داده است که در این خصوص شکایت کردم، اما این موضوع انگیزه قتل نبوده است.

نجفی افزود: این اواخر گفتم من حاضرم هر چه دارم بدهم تا مهریه‌ات را پرداخت کنم اما می‌گفت می‌خواهم کاری کنم که از زندگی بیزار شوی. تا چند وقت پیش مسئله ناموسی نبود اما جدیدا تهدید ناموسی زیاد میکرد.و یکی از اصلی ترین موضوع دعوای ما همین بود.

به گزارش الف، پس از تحقیقات اولیه و صدور قرار بازداشت موقت و تحقیقات اولیه در خصوص انگیزه‌های این جنایت، قاضی دادسرا دستور بازسازی صحنه جنایت و نحوه شلیک به مقتول (میترا استاد) را به شعبه ۱۰ پلیس اگاهی صادر کرد تا این پرونده پس از تکمیل به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شود.

منبع : فرارو

 

برچسب ها: محمدعلی نجفی , شهردار سابق تهران , میترا استاد