قاتل اهورا - کودک سه ساله اهل رشت - اواسط هفته جاری اعدام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، 22 مهر ماه سال گذشته خبری مبنی بر کودک‌ آزاری و ضرب و شتم شدید یک کودک در رشت منتشر شد. در پی این حادثه این کودک سه ساله دچار مرگ مغزی شد و در بیمارستان جان سپرد.

با اعلام مرگ اهورا به پلیس، ناپدری 27 ساله او دستگیر شد و پس از انکار اولیه، سرانجام به قتل و کودک‌ آزاری اعتراف کرد.

Continue Reading

یک وکیل دادگستری با بیان اینکه کار ضابط قضایی رسیدگی اولیه است، گفت: ضابطین قضایی باید با متهمان رفتار محترمانه و مودبانه‌ای داشته باشند و به هیچ وجه نباید خشونت به خرج بدهند.

فریده غیرت با بیان اینکه ضابطین قضایی به دو دسته عام و خاص تقسیم می‌شوند، اظهار کرد: ضابطین عام مامورانی مانند نیروی انتظامی هستند که در صورت مشاهده تخلف یا جرم مشهود، باید پیگیری کرده و گزارش دهند.

Continue Reading

 

ثبت‌نام آزمون کارآموزی وکالت سال 96 آغاز شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران (اسکودا)، ثبت‌نام از متقاضیان منحصراً از طریق اینترنت و پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانیwww.sanjesh.org  از روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۶/۰۷/۰۲ لغایت روز پنجشنبه مورخ ۱۳۹۶/۰۷/۱۳ انجام خواهد شد

Continue Reading

"جاناتان دورهام" ، قاضی انگلیسی به دلیل آنچه که صدور "حکم سبک و ناکافی" برای یک کودک قربانی تجاوز جنسی در انگلستان عنوان شده، ضمن توبیخ از سوی اداره تحقیق قضات، به گذراندن دوره آموزشی مجدد محکوم شد.

Continue Reading

هزاران نفر از مردم ترکیه در اعترض به نتیجه همه‌پرسی اصلاح قانون اساسی تظاهرات کردند. تعدادی از این تظاهرات کنندگان در اقدامی عجیب با در دست داشتن وسایلی مانند قابلمه و تابه به نتیجه همه‌پرسی که به افزایش قدرت رئیس جمهور در ترکیه منجر می‌شود اعتراض کرده و عده‌ای دیگر نیز با در دست داشتن پلاکاردهایی زرد که روی آنها عباراتی مانند:«دزد، قاتل، اردوغان» نوشته شده بود به نتیجه این همه‌پرسی اعتراض کردند.

Continue Reading

Practice Areas