دستور ترامپ درباره منع ورود شهروندان 7 کشور به آمریکا غیرحقوقی است

یک وکیل دادگستری گفت: در نظام بین‌المللی حقوق بشر قاعده‌ای در خصوص حق بر رفت و آمد آزادانه، حق بر عبور و مرور و حق مسافرت وجود دارد که این حق یکی از حقوق برشمرده شده در اعلامیه جهانی حقوق بشر است.


صابر نیاورانی با اشاره به دستور ترامپ مبنی بر منع ورود شهروندان 7 کشور از جمله ایران به ایالات متحده آمریکا، اظهار کرد: باید در نظر داشته باشیم که حق پذیرش بیگانگان در سرزمین هر کشوری یک حق سیاسی است و به دولت یک کشور تعلق دارد. کشور ما نیز این حق را دارد که به افراد ویزا بدهد یا ندهد.

ادامه مطلب

آغاز ثبت نام کنکور سراسری 96

برای شرکت در آزمون سراسری سال ۹۶ از روز سه شنبه ۱۹ بهمن ماه ۹۵ از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org آغاز و در روز پنجشنبه ۲۸ بهمن ماه ۹۵ پایان می پذیرد.


 
مشاور سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه ثبت نام برای شرکت در کنکور سراسری 96 از هفته آینده شروع می شود گفت: داوطلبان از 19 تا 28 بهمن ماه جاری فرصت دارند در این آزمون ثبت نام کنند.

ادامه مطلب

آغاز فرایند جذب اختصاصی داوطلبان تصدی منصب قضاء

ادامه مطلب

اطلاعیه آغاز ثبت‌نام و شرایط جذب اختصاصی داوطلبان آزمون قضاوت 95

معاونت منابع انسانی قوه قضاییه در خصوص آغاز ثبت‌نام و شرایط جذب اختصاصی داوطلبان تصدی منصب قضای سال 1395، اطلاعیه‌ای صادر کرد.


به نقل از معاونت منابع انسانی قوه قضاییه، در این اطلاعیه چنین آمده است:
به اطلاع می رساند فرایند جذب اختصاصی داوطلبان تصدی منصب قضاء سال 1395 در بهمن  ماه آغاز خواهد شد. بر این اساس، سامانه ثبت  نام اینترنتی جذب اختصاصی، از روز دوشنبه مورخ 1395/11/4 بر روی سایت معاونت منابع انسانی قوه قضائیه به نشانی www.qazahrm.ir  قرار خواهد گرفت؛ لذا از کلیه داوطلبان دانشگاهی و حوزوی علاقمند به شرکت در آزمون مذکور دعوت به عمل می  آید ضمن مطالعه دقیق شرایط و ضوابط ثبت نام در مهلت مقرر نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

ادامه مطلب

«تراژدی پلاسکو و دردهای تهران» تسلیت

یک وکیل دادگستری یادداشتی را پیرامون حادثه دلخراش پلاسکو به رشته تحریر درآورده است.

متن یادداشت حسین احمدی‌نیاز به شرح زیر است:
«آتش سوزی و فرو ریختن ساختمان پلاسکوی تهران به قدری اسفناک بود که از آن باید به عنوان یک تراژدی دردناک یاد کرد. این تراژدی از آن سو برای ساکنین تهران غمناک است که دریافتند این کلان شهر عظیم، بسیار شکننده و ضعیف است، شهری بد قواره و بی در و پیکر با انبوهی از سیمان و آهن فرسوده. درد تهران زیاد است و یکی و دو تا نیست. از ترافیک های خسته کننده تا آلودگی هوا، از سازه‌های بی برنامه تا ساختمان های فاقد ایمنی، از برج‌های ناسازگار در اطراف این شهر تا مجتمع های تجاری ناهمگون، از گور خوابی تا کودکان کار، از ناهنجاری های اجتماعی تا خشونت های رفتاری و ...

ادامه مطلب

تجدید مهلت ثبت‌نام برای عودت وجوه داوطلبان آزمون‌های تحصیلات تکمیلی ۹۶

سامانه عودت وجوه ثبت‌نام داوطلبان آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکتری ۹۶ دانشگاه آزاد بازگشایی شد
مهلت ثبت نام تا ۵ بهمن ۹۵ ادامه دراد
ثبت نام برای عودت وجوه داوطلبان آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی سال ۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی از ساعت ۱۴ امروز چهارشنبه ۲۹ دی ماه آغاز شد.

ادامه مطلب