تعمیرکار به دلیل بی‌احتیاطی، روانه زندان شد

بی احتیاطی در تعمیر خودرو در تعمیرگاه، تعمیرکار را روانه زندان کرد.

به گزارش ایسنا، اسفند سال 90 در پی شنیدن صدای غیرمعمول در کامیون حین حرکت، راننده 68 ساله این خودروی سنگین جهت رفع نقص احتمالی خودرو آن را به تعمیرگاه می‌برد.

پس از بررسی‌های لازم صدای اضافی که ناشی از عیوب لنت‌های ترمز چرخ جلو و همچنین ناشی از فرسودگی تسمه دینام بود، راننده به کارگاه لنت کوبی راهنمایی می‌شود اما به دلیل ازدیاد مشتری، راننده مجبور می‌شود خودرو را مقابل کارگاه پارک کرده و منتظر نوبت خودش باشد.

نکات حقوقی که لازم است کارفرمایان به آن ها توجه داشته باشند:

اگر برنامه ریزی خاصی برای کار کارمند انجام شده است لازم است در قراردادش ثبت شود و اگر این برنامه ریزی بلند مدت هست باید مدت قرارداد بلند مدت باشد.

کارمند در قبال کاری که در طول فعالیتش در شرکت انجام می دهد حق دریافت حقوق دارد. به کارمند ربطی ندارد که آن فعالیت خروجی مالی برای شرکت داشته یا خیر. سود شرکت در قبال فروش آن محصول ربطی به کارمند ندارد. اگر از فعالیت کارمند خروجی مالی حاصل نشود کاملا مشکل مدیریتی مدیر مجموعه است.

پرداخت حقوق باید در بازه زمانی خاصی انجام شود که در قرارداد ذکر شده است و اگر مشکلی در این زمینه وجود داشت با کارمندان خود آن را مطرح کنید.

همانطور که یک کارفرما با کارمند قرارداد مدت دار امضا می کند باید انتظار این مورد را هم داشته باشد که شاید کارمند پس از اتمام مدت قراردادش علاقه ای به ادامه همکاری با شرکت نداشته باشد.

از طرفی اخلاق کاری هم حکم می کند که کارمند در زمان کارش در شرکت تمام تلاش خود را انجام دهد که شرکت را به سود دهی برساند.

پایه حقوق کارگران 930 هزار تومان شد

با تصویب شورای عالی کار در آخرین جلسه دستمزد سال 1395، حداقل دستمزد کارگران و مشمولان قانون کار از 812 هزار تومان به 930 هزار تومان افزایش یافت.

بر این اساس، از فروردین سال آینده (1396)، حداقل دستمزد کارگران در فیش حقوقی با افزایش 14/5 درصدی اعمال خواهد شد.