مصدومیت 12 هزار مسافر در حوادث ترافیکی نوروزی

 
نماینده وزیر بهداشت در طرح سلامت نوروزی با اشاره به اینکه از 25 اسفند تاکنون بیش از 13 هزار مأموریت ترافیکی توسط نیروهای اورژانس صورت گرفته است،‌گفت: بیش از 12 هزار مسافر در حوادث ترافیکی مصدوم شده‌اند.

به گزارش جام جم آنلاین، پیرحسین کولیوند در گفت‌وگو با فارس، در ارتباط با اقدامات اورژانس در طرح سلامت نوروزی، اظهار داشت: از ابتدای اجرای این طرح که 25 اسفند ماه بوده بیش از 59 هزار و 912 مأموریت صورت گرفته است که 13 هزار و 930 مورد آن مأموریت‌های ترافیکی را شامل می‌شد.

وی افزود: 115 هزار و 33 نفر که در حوادث ترافیکی مصدوم شده بودند توسط اورژانس به بیمارستان انتقال یافتند. همچنین 1331 نفر در محل درمان سرپایی شدند.

نماینده وزیر بهداشت در طرح سلامت نوروزی، ادامه داد: حدود 46 هزار از مأموریت‌ها نیز غیرترافیکی بوده که 19 هزار و 949 نفر در حوادث غیرترافیکی به بیمارستان منتقل و 8 هزار و 753 نفر در محل درمان یافتند.

کولیوند، گفت: از بیماران مربوط به مأموریت‌‌های غیرترافیکی 5646 نفر دارای مشکل تنفسی و 6243 نفر مشکل قلبی، 1944 نفر دچار مسمومیت گوارشی و 379 نفر دچار مسمومیت با گاز CO بودند.

توضیح دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه درباره نرم‌افزار «ویز»

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه درباره رفع فیلتر «ویز» گفت: نرم افزار ویز رفع فیلتر شد و از وزارت ارتباطات و شرکت زیرساخت خواستیم تا ترتیبی بدهد مجدد فیلتر شود، یک تیمی هم گذاشتند برای فیلتر کردن آن؛ زیرا ویز دارد از زیرساخت هایی استفاده می کند که متوقف کردنش زمان بر است.

مطالبی در خصوص ماده 5 و 8 قانون رسیدگی به تخلفات راننگی و مهلت و ضمانت اجرای پرداخت قبوض

 رانندگان موظفند ظرف شصت روز، قبوض جریمه را پرداخت نموده و یا به آن اعتراض نمایند.

چنانچه رانندگان، ظرف چهار ماه اقدام به پرداخت قبض جریمه نکنند، راهنمایی و رانندگی به راننده ابلاغ می نماید تا در یک مهلت یک ماهه نسبت به پرداخت قبض اقدام نمایند. اگر راننده در این زمان نیز اقدام به پرداخت ننموده، گواهینامه وی ضبط خواهد شد.

ضمناً چنانچه مجموع جریمه خودرو به یک میلیون تومان برسد نیز پس از ابلاغ موضوع به راننده و گذاشتن مهلت یک ماهه، خودرو تا زمان پرداخت وقیف خواهد شد.